respinsive-image
Like us on 
Earth Day Celebration Colouring Competition for Class-I held on 21-4-17

Rimjhim (I-A), Sufi (I-B), Harman (I-C), Baltej (I-D)

First Position

Priya (I-A), Kimreet (I-B), Mishika (I-C), Shubh (I-D)

Second Position

Gayatri (I-A), Shaurya (I-B), Satnam (I-C), Seerat (I-D)

Third Position

Earth Day Celebration Public Speaking Competition for Class-II held on 21-4-17

Abhirati and Akshpreet (II-A),Sonakshi Gupta (II-B), Aasees Bimbraw and Saksham Bassi (II-C), Ibaadat Singh and Kaavya Mahajan (II-D)

First Position

Dilnaaz Kaur and Gianna Bhanot (II-A),Tanush Badoni (II-B), Aarya Bhatia and Ayaan Goyal (II-C), Dhairya Kush (II-D)

Second Position

Khanak (II-A),Lavika (II-B), Paavni Dewan and Radhika Garg (II-C), Atharv Thakur and Vaibhav (II-D)

Third Position

Earth Day Celebration Public Speaking Competition for Class-III held on 21-4-17

Prabhleen (III-A), keshav (III-B), Manya (III-C), Prathmesh and Gauri (III-D), Tammna (III-E)

First Position

Navneet (III-A), Saksham Malik (III-B), Manikbir (III-C), Shrashti and Araina (III-D), Shrey (III-E)

Second Position

Abhinav (III-A), Avneet and Tavneet (III-B), Himanshi (III-C), Anushka (III-D), Anjini and Anish (III-E)

Third Position

Earth Day Celebration Public Speaking Competition for Class-IV held on 21-4-17

Prisha (IV-A), Ranbir (IV-B), Natansh (IV-C)

First Position

Jashnoor and Hazel (IV-A), Annika and Samiksha (IV-B), Deetya and Prisha (IV-C)

Second Position

Harshal( IV-A), Nikhil, Naunidh and Aishwarya (IV-B), Divyanka and Malika (IV-C)

Third Position

Quiz competition on Independence Day Class-III held on 10-8-17

Class-3A- Prableen, Bhavika, Bhoomi, Angel, Anukriti

First Position

Class-3D – Gauri, Aishaanya, Kesar, Atharv, Anushka

Second Position

Class-3E- Yati Narang, Parv Mahajan, Tamanna, Aneesh, Grace Kaur

Third Position

Role Play Competition of Class-I A held on 10-8-17

Gaurav Yadav and Gayatri Batta

First Position

Aahana and Girisha

Second Position

Jaideep Singh,Yadvi Jain and Ayaan Seghal

Third Position

Role Play Competition of Class-I B held on 10-8-17

Kimreet & Chinmay

First Position

Aryaman Singh,Ganeevpreet and Yash Kumar

Second Position

Varad Sane, Ambreen Kaur and Atharv Gupta

Third Position

Role Play Competition of Class-I C held on 10-8-17

Harmanjeet Singh

First Position

Armaan Inder Singh

Second Position

Ashwin Sharma and Manbir Singh

Third Position

Role Play Competition of Class-II A held on 10-8-17

Kamakshi and Saihajleen Kaur

First Position

Maira and Khanak Singhla

Second Position

Arshiya and Abhirati Raj

Third Position

Role Play Competition of Class-II B held on 10-8-17

Lavika Dutta and Mantej Singh

First Position

Sarthak Vir and Samrath Singh

Second Position

Tanush Badoni and Chaitanya Saini

Third Position

Role Play Competition of Class-II D held on 10-8-17

Kaavya and Aharv

First Position

Dhairya and Gurman

Second Position

Abhya Mahant and Arnav Dalhod

Third Position

Role Play competition of Class-II C held on 10-8-17

Aasees and Paavni

First Position

Ayaan Goyal and Saksham Bassi

Second Position

Pari Mahajan and Aarya Bhatia

Third Position

Role Play Competition of Class-I D held on 10-8-17

Sameer and Jashan

First Position

Arnav

Second Position

Baltej and Pahulneet

Third Position

Debate Competition of Class-X on 18-08-17

Ashnoor, Anu, Zoya, Kritika, Gaurish, Samarpreet, Chetna, Priyam, Simran, Gunjan, Suhani, Yuthika

First Position

Second Position

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VI A held on 11-08-17

Riddhi Sharda and Daman Kaur

First Position

Aayush Pardesi and Sanya Kansal

Second Position

Keshitej Dutta

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VI B held on 11-08-17

Jaskirat Singh and Mihika Wadhawa

First Position

Paras Sharma

Second Position

Sabreen Kaur

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VI C held on 11-08-17

Angad Singh

First Position

Aryan

Second Position

Mankiran

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VI D held on 11-08-17

Aaditya

First Position

Aditee Mahant , Meghal Singla and Palakpreet Kaur

Second Position

Aryan Parmar and Aastha Garg

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VII A held on 11-08-17

Armaan and Harman

First Position

Aarushi and Harsheen

Second Position

Prisha Sangar, Aditya Sharma and Ishita Bansal

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VII B held on 11-08-17

Anchita Dev and Jasleen Kaur

First Position

Avni Sharma and Harshit Batra

Second Position

Utkarsh

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VII C held on 11-08-17

Anirudh

First Position

Anshpreet

Second Position

Kriti Puri and Aayushi

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VIII A held on 11-08-17

Tamanna Aggarwal

First Position

Jagjot Singh and Muskan Sehgal

Second Position

Navneet Kaur and Navya Banerjee

Third Position

Public Speaking Competition for Class-VIII B held on 11-08-17

Kanha Goel and Manu Gupta

First Position

Ajay and Nandan

Second Position

Chetan Puri and Kushmeet Kaur

Third Position

respinsive-image